Oblečení a obuv na Nordic Walking

Na Nordic Walking si oblékáme pohodlné a prodyšné oblečení. Počítejte s tím, že se u Nordic Walking rychle zapotíte a proto je nejvhodnější oblečení určené pro běhání. Dobře saje pot a rychle schne, takže pak nemáte mokrá záda.

Užitečné je oblečení takzvaně "vrstvit", jelikož v průběhu výšlapu se zahříváme a postupně jednotlivé vrstvy odkládáme. Stejně tak rychle se i může měnit počasí a my se zase potřebujeme přiobléci, pokud je třeba. Pro chladnější a proměnlivé počasí je ideální vzít si na sebe tričko s krátkým rukávem + tričko s dlouhým rukávem a lehkou neprofoukavou bundu, kterou schováme do ledvinky, pokud ji nepotřebujeme. Na nohy pak volné nebo elastické kraťasy, 3/4 kalhoty nebo dlouhé kalhoty z měkkého materiálu (džíny vhodné nejsou).

Boty taktéž nepodceňujeme a v žádném případě si neobouváme kotníkové boty!!! ty se hodí na vysokohorskou turistiku, ale ne na Nordic Walking, při kterém potřebujeme mít volný kotník, tak aby noha při chůzi správně pracovala. Ideální jsou lehké běžecké nebo turistické boty do přírody.

www.nordic-walking-brno.cz

 


Kontakt

Mgr. Zdenka Šardová Lektorka a instruktorka Nordic Walking

Certifikace MŠMT

tel. +420 776 197 707

IČO 04870638
zapsaná v živnostenském rejstříku


č.ú. 670100-2209758196/6210 (mBank)


Informace o NW akcích

..aby Vám nic neuniklo :-)